Nomāktā aizliegtās mīlestības sajūta – atver savu sirdi

Mīlestība ir spēcīga un skaista sajūta, kas spēj ienest prieku un laimi mūsu dzīvē. Tomēr katra cilvēka dzīvē ir periodi, kad mēs saskaramies ar jūtām, kas neatbilst vispārpieņemtajām normām vai var būt nepieejamas dažādu iemeslu dēļ, piemēram, jau esošas attiecības, vecuma atšķirības, sociālais statuss vai kultūras barjeras. Šīs jūtas izraisa iekšēju konfliktu, bailes no nosodījuma, kā arī vainas vai kauna sajūtu par mūsu emocijām. Nomāktās mīlestības jūtas var būt mokošas, un daudzi no mums saskaras ar kārdinājumu tās noliegt vai slēpt. Kad mūsu sirds saskaras ar ētiskām un morālām dilemmām, runa ir par Aizliegtu MĪLESTĪBU.

Noteikt, ka mūsos slēpjas nomāktas mīlestības jūtas, var būt grūti, īpaši, ja mēs izvairāmies no emocijām vai piekopt negatīvas pārliecības par sevi un savām attiecībām. Tomēr dažas pazīmes var norādīt uz šo stāvokli:

  • Bieži brīži pārdomām un atmiņām par konkrētu personu.
  • Pastāvīga salīdzināšana ar citiem partneriem, salīdzinot ar to, kurš ieņem jūsu sirdi un domas.
  • Tieksme izvairīties no kontakta ar personu, kurā esat iemīlējies, lai izvairītos no sāpēm un vilšanās.
  • Sajūta par tukšumu un neapmierinātību attiecībā uz personīgajām attiecībām.

Šādas jūtas var būt gan vienpusējas, gan abpusējas, bet tās katrā ziņā liek mums stāties priekšā izvēlei. Lai saprastu, kā rīkoties šajā sarežģītajā situācijā, ir jāizpēta savas emocijas un motīvi.

Ar ko sākt?

  1. Atzīt un pieņemt savas emocijas. Neapslāpējiet savas jūtas, bet atļaujiet tām būt. Esiet patiesi paši pret sevi.
  2. Izpētiet jūtu saknes. Mēģiniet saprast, kas tieši jūs pievelk pie šīs personas un kas izraisa jūsu pieķeršanos.
  3. Veiciet pašanalīzi par to, kādas vajadzības un bailes var ietekmēt jūsu izvēli.

Kāpēc nedrīkst ignorēt šīs jūtas?

Cilvēka emocijas ir sarežģīts un daudzveidīgs mūsu dzīves aspekts, un jūtu apspiešana var dziļi ietekmēt mūsu psiholoģisko labklājību. Nomāktās jūtas, piemēram, dusmas, bēdas, bailes un mīlestība, var rasties dažādu iemeslu dēļ, bet tas rada dažādas sekas gan emocionālajā stāvoklī, gan uzvedībā. Apskatīsim dažas no tām:

  • Emocionālā slodze. Nomāktās jūtas rada emocionālu slodzi mūsos. Mēs cenšamies slēpt vai apspiest šīs emocijas, kas var novest pie papildu stresa un bezpalīdzības sajūtas, kas negatīvi ietekmē mūsu vispārējo psiholoģisko stāvokli.
  • Negatīvās uzvedības modeļi. Piemēram, mēs varam kļūt izvairīgi, agresīvi vai norobežoti no apkārtējiem. Šāda uzvedība var apgrūtināt mūsu attiecības un sociālo adaptāciju.
  • Prieka un apmierinātības zudums. Kad mēs apspiežam jūtas, tas var atspoguļoties mūsu spējā priecāties par dzīvi un gūt apmierinājumu no ikdienas lietām. Mēs varam justies prombūtnē vai just tukšumu sevī.
  • Ietekme uz fizisko veselību. Daži pētījumi rāda saistību starp emociju apspiešanu un paaugstinātu stresa līmeni, kas savukārt var novest pie sirds problēmām, miega traucējumiem un imūnsistēmas problēmām.

Ko darīt?

Atcerieties, ka šādas jūtas ir daļa no mūsu unikālās cilvēka dabas. Nevienam nav jākaunas vai jānosoda sevi par emocijām, kas uzplaukst jūsu sirdī. Ir svarīgi apzināties, ka tās norāda uz mūsu patiesajām vajadzībām un vēlmēm.

  1. Attīstiet sevi personiski. Ieguldiet laiku savā augšanā un attīstībā. Attīstoties, jūs kļūsiet stiprāks un atvērtāks jaunām iespējām.
  2. Attīstiet savu pašvērtējumu un pārliecību. Rūpējieties par sevi un savām vajadzībām.
  3. Sublimējiet. Jūs varat novirzīt savu enerģiju radošumā.

Atzīt vai nē?

Vispirms izpētiet savas bailes. Bieži vien nomākta mīlestība var būt saistīta ar bailēm tikt noraidītam vai ievainotam. Apzinoties bailes avotu, jūs varat pārstrukturēt savu domāšanu. Iespējams, jūs baidāties ar savu atzīšanos sabojāt draudzību vai attiecības, kas balstītas uz citiem apstākļiem. Bet no otras puses, klusēšana un savu jūtu slēpšana var paslēpt jūs aiz neredzamas sienas un atņemt iespēju piedzīvot patiesas mīlestības prieku. Aizliegtā mīlestība var kļūt par slēgtu grāmatu, kuru jūs neuzdrīkstaties atvērt; tas var atstāt jūsu sirdi tukšu un vientuļu.

Galu galā izvēle starp atzīšanu un klusēšanu ir atkarīga no daudziem faktoriem. Neviens no variantiem nav absolūti pareizs vai nepareizs. Bet es ieteiktu vīriešiem un sievietēm:

  • Ja esat sieviete, nenovēršami parādiet vīrietim savu interesi par viņu. Tādējādi jūs samazināsiet viņa trauksmi. Ja vīrietis būs dziļi ieinteresēts jūsos, galu galā viņš noliks sarunu ar jums. Bet uztveriet otru cilvēku kā veselumu ar savām tiesībām un vēlmēm. Cieniet sevi un otru.
  • Ja esat vīrietis, tad atverieties un apspriediet savas jūtas ar to, pret kuru izjūtat šīs spēcīgās emocijas.

Jebkurā gadījumā pirms lēmuma pieņemšanas vērsties pie savām emocijām ir vērts. Savu jūtu atzīšana ir pirmais solis ceļā uz sevis apzināšanos un pieņemšanu. Psihoterapija vai saruna ar psihologu var būt noderīga sarežģītu emociju izpratnei, iekšējo konfliktu risināšanai un ceļu meklēšanai uz pašapziņu un izaugsmi.

Ir svarīgi atcerēties, ka katrs cilvēks ir unikāls, un nav vienota ceļa nomākto mīlestības jūtu pārvarēšanai. Atzīstot savas jūtas, izpētot tās un saņemot atbalstu, jūs varat pārvarēt šo iekšējo konfliktu un iegūt emocionālo līdzsvaru.

Neaizmirstiet, ka mīlestība ir skaista un sarežģīta sajūta, kas prasa laiku un pacietību. No sirds vēlu jums atrast abpusēju mīlestību, kuru nevajadzēs apspiest. Nebaidieties just un patiesi mīlēt.

Instagram: psihologsnatalija